Haber

İnce’den Hikmet Çetin’e ikinci tur yanıt: ‘Benim sorunum değil’

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin CHP eski Genel Başkanı Hikmet Çetin ile bir araya geldiği öğrenildi.

Gazeteci Fatma Karaağaç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “CHP E. Genel Başkanı Hikmet Çetin ile görüştüm. Muharrem İnce ile iki kez görüştüğünü ve bu seçimin 2. tura gitmemesi gerektiğini belirttiğinde İnce, ” Benim sorunum değil” diyen Çetin, gerekli tüm çabayı gösterdiğini ifade etti” dedi.

Ne oldu?

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Nisan’da katıldığı bir programda İnce ile görüşmesine ilişkin, “Muharrem İnce’ye görüşmede değil, öncesinde ve sonrasında teklif geldi. karşı tarafı suçlamak istiyorum ama biz üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyorum’ dedi.

İnce ise “Bana ittifakla ilgili herhangi bir teklifte bulunulmadı. Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda herhangi bir görüşmemiz olmadı” ifadelerini kullandı.

Eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar ve CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay da Muharrem İnce ile görüştüklerini ve tekliflerde bulunduklarını açıkladı. (HABER MERKEZİ)

haber-susehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu